top of page

Hakkımızda

Sanem Sevgen

Sanem Sevgen

1987 İzmir doğumlu tasarımcı, 3 kuşak sanatçı bir aileden gelmektedir. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra, Yeditepe Üniversitesi'nden derece ile mezun olmuştur.

Sanatla iç içe büyümüş, çocukluğundan itibaren farklı sanat dallarında profesyoneller tarafından eğitim almıştır. Ünlü ressam Ergin İnan’ın öğrencisi olmuştur. Sanem Sevgen, 2008 yılında lakabını taşıyan "Sanemiko" adı altında tasarım markasını kurmuştur.

Tasarımlarına yansıttığı yenilikçi ve vizyoner dokunuşlarla sektörünün öncülerinden olmuştur. Tasarımları müzelerde sergilenip, yurt içi ve yurt dışında yazılı ve görsel basında yer almaktadır.

Gelin Ayakkabıları

Sanemikolu Olmak Ayrıcalıktır

Sanemiko by Sanem Sevgen, Türkiye'de ilk defa kişiye özel ayakkabı, sabahlık ve aksesuarlar üreten marka olarak, sektöre farklı bir soluk ve anlayış getirmiş, yeni bir akımın öncüsü olmuştur. Tüm ürünler el işçiliği ile tek tek üretilmektedir.

 

Ayakkabı üzerine; el boyaması kişiye özel desenler, gelin ve damadın isimlerinin yazılması, topuklarda kalp detayı, tabanlarda kullanılan; darısı başına listesi, minik nazar boncukları ve kişiselleştirilmiş kalp detayları gibi sektörde birçok yeniliği gelinlere ilk sunan marka Sanemiko by Sanem Sevgen olmuştur.

Ayakkabılarımız Hollanda merkezli dünyanın ilk ve tek sanal ayakkabı müzesi olan Virtual Shoe Museum'da ve Almanya'nın Leipzig kentindeki Grassi Museum'da sergilenmektedir.

bottom of page